Maximální povolená rychlost

Stejně jako u hmotností a spojitelnosti do jízdních souprav, tak i zde je spousta mýtů a polopravd a co kamarád či známý v autoškole nebo na odboru dopravy, to jiný názor.

I my jsme se na začátku devadesátých let v autoškole učili, že maximální rychlost jízdní soupravy je 80km/h. Škodovka s vlekem ani rychleji jet nedokázala. Dnes je citace vyhlášky taková, že maximální rychlost soupravy určuje nejpomalejší z vozidel v dané soupravě. Tedy, jeli přívěsný vozík schválený pro rychlost 130km/h a nebude-li provozovaný za vozidlem, které má schválenou nižší rychlost, můžete s ním po českých dálnicích uhánět 130km/h. Více ani s ohledem na maximální rychlost na dálnici jet nemůžete, a tak rychlost 140km/h, kterou někteří prodejci nabízejí, je vám k ničemu. Na ostatních komunikacích a v obcích se rychlost řídí samozřejmě standardními předpisy.

POZOR však na následující! Vždy platí, že maximální rychlost musí být uzpůsobena váze a charakteru nákladu, který musí být zajištěn (např. upínacími pásy) proti pohybu, podmínkám provozu a stavu komunikace. Dále platí, že to co je platné v ČR nemusí být, a většinou ani není platné v zahraničí. Každá země má své vlastní rychlostní limity a je nutné se s nimi před vyjetím za hranice seznámit.

V naší nabídce si můžete vybrat přívěsy, které již mají schválenou maximální povolenou rychlost 130 km/h i přívěsy, které mají "jen" maximální povolenou rychlost 100 km/h.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení